Invisible Hotel

Invisible Mag a Invisible Hotel spája už na prvý pohľad rovnaký názov. To najdôležitejšie, čo ich zjednocuje, je však snaha ponuknúť objavovanie a skúmanie Košíc iným spôsobom. Skrz príbehy, ktoré robia neviditeľné viditeľným. V Invisible Mag ich možete hľadať pri čítaní rozhovorov s inšpiratívnymi ľuďmi, ktorí pomáhajú posúvať mesto vpred. Invisible Hotel ukrýva príbehy priamo vo svojich izbách.


Prečo neviditeľný ?

Je kategóriou samou o sebe. Hotel, ktorý neexistuje. A zároveň hotel, ktorý sa rozpína za múry partnerských hotelov. Invisible Hotel vyberá to najlepšie, čo mesto ponúka. Je nositeľom myšlienky, že mesto je vo svojej podstate  hotel. Neviditeľný, no stále prítomný.

Hotel nestojí na jednom mieste. Hotel je mesto.

5 kreatívnych izieb, 5 neviditeľných príbehov

Invisible Hotel disponuje piatimi izbami. Každá z nich sa nachádza v jednom z partnerských hotelov a ponúka osobitý príbeh prerozprávaný umelcami, architektmi či dizajnérmi. Návštevník sa ubytovaním v hotelovej izbe stane automaticky súčasťou príbehu, do ktorého zasahuje vlastnou interakciou s lokálnym prostredím a svojvoľne ovplyvňuje dej, rozsah či žáner príbehu.

Košická moderna

Košická moderna je výnimočný moment v dejinách umenia i mesta. Invisible Hotel predstavuje tento fenomén v podobe izby ako súkromnej galérie. Autori izby, Pavol Wohlfart a Rastislav Jurčík, prekročili hranice bežnej architektonickej praxe, aby sa na chvíľu stali kurátormi. Do izby umiestnili reprodukciu Zániku planéty, maľby Antona Jasuscha. Izba sa nachádza v Hoteli Ambassador priamo na Hlavnej ulici.

Urban Flashbacks

Je navrhnutá pre milovníkov street artu či živého mestského života. Autori izby, Viktor Fehér a Martin Kiman, v Košiciach už roky vytvárajú jednu z najväčších muralistických galérií v Európe. Kúsok z nej preniesli i do samotného interiéru izby. Neďaleko jedného z murálov sa nachádza práve aj Hotel Roca, v ktorom izbu nájdete.

Zlatý poklad

Najväčší poklad zlatých mincí na Slovensku  – Košický zlatý poklad je najbohatší nález zlatých mincí na Slovensku. Architekt Štefan Pacák, ktorý stojí za niekoľkými signifikantnými budovami v meste, venoval celý dizajn izby práve zlatému pokladu. Izba ako súkromný trezor sa nachádza v centre mesta v Hoteli Zlatý Dukát.

Black & White room

Tému československej filmovej tradície si vybrali mladí dizajnéri Roman Juhász a Martin Kossuth. Hosť má možnosť zažiť retro atmosféru čiernobieleho filmu, keďže celá izba i jej vybavenie sú výhradne a len v škále čiernej a bielej. Izba sa nachádza v Hoteli Centrum.

Media Art Room

Ponor sa do živej mestskej panorámy prostredníctvom rozšírenej reality. Vypočuj si custom sound art stenu s repertoárom súčasných slovenských umelcov a pozri sa na mesto z ôsmeho poschodia očami miestnych umelcov. Vstúp do módu paralelných realít. Objav novú perspektívu a buď tým, kto vidí to neviditeľné. Izba sa nachádza v Hoteli Yasmin.

Príbeh každej jednej izby je príbehom samotného mesta.

Welcome Pack

Idea ponúknutia netradičného zážitku je zakotvená i v špeciálnom Welcome packu, ktorý obsahuje ukážku osobitých lokálnych služieb a produktov od partnerov Invisible Hotel. Remeselné limonády, prírodná kozmetika alebo voľné vstupy do kina, múzea či galérie so súčasným umením pomáhajú odkryť na prvý pohľad neviditeľnú tvár mesta.

Invisible Hotel vytvorila miestna nezisková organizácia Creative Industry Košice, ktorá tak pomáha zviditeľniť hodnotu mesta a podporuje lokálnu ekonomiku.

Zistite viac na www.invisiblehotel.sk