Neviditeľné príbehy

Kniha vychádza ako tlačená zbierka projektu The Invisible Mag, online neziskového magazínu, ktorý sa už cez tri roky usiluje prezentovať príbehy a portréty ľudí z Košíc a východného Slovenska. Obsah magazínu tiež slúži na priamu propagáciu mesta a po celú dobu svojho pôsobenia šíri dobré správy medzi slovenskými i zahraničnými čitateľmi. Neviditeľné príbehy sa preto netýkajú iba Košíc a východného Slovenska – sú modelom pre akékoľvek mesto, kdekoľvek na svete.

Táto kniha je kronikou, časopisom, adresárom ľudí, ktorých spája zdanlivo neviditeľné – túžba bojovať za svoje sny. Nájdete v nej rozhovory s osobnosťami ako Helmut Bistika, Ida Sandor, Viktor Feher, Michal Hladký, Rudolf Schuster, Magdaléna Zadorová, Juraj Bartusz či Eva Mathéová či lokálnych tvorcov cyklistických a skejterských komunít. Neviditeľné príbehy vyobrazujú príbehy miestnych chatárov, kuchárov, podnikateľov, kultúrnych operátorov a umelcov. Sú to ľudia situovaní v centre mesta i na jeho okrajoch, v galériách, obchodoch, Prezidentskej knižnici, ateliéroch, na strechách, na Luníku IX.

Titul Neviditeľné príbehy – 73 ľudí, ktorí robia východ Slovenska lepším miestom pre život nájdete od 4.11.2020 v kníhkupectvách a na predajných miestach ako Artforum KošiceArtforum Prešov, MartinusPanta RheiRegionálny informačný bod | Košice Región Turizmus.

Knihu je aktuálne si možné objednať na e-shopoch Martinus a Panta Rhei alebo objednávkou na hello@invisiblemag.sk.