City Cracker – Your Local Guide to Košice

City Cracker is a work of love, crafted by local city makers and observers together with enthusiasts, photographers, and verbal tap dancers. Our tips are just the tip of an iceberg, don’t let us limit your curious mind. Go ahead and feed your interests well beyond what we highlight for you. What the city holds, one guide can never embrace wholly. Give Košice a shot.

Nový spôsob ako predstaviť mesto – City Cracker je autorský, stručný a nekonvenčný sprievodca voľným časom v Košiciach. Opisuje sídliská, feel-good miesta, kultúru aj bary, bizarné situácie, stručnú históriu Košíc či maďarské súvislosti. Je písaný pre tých, ktorí sa chcú mestom pochváliť a pre tých, ktorí ho chcú spoznať.

Tento netradičný sprievodca vznikol ako potreba predstaviť mesto skutočné, a to očami ľudí, ktorí v ňom žijú. Je to práve City Cracker („to crack open“ – rozlúsknuť), ktorý vyberá mesto z orechovej škrupinky a otvára príležitosti na jeho dôvernejšie spoznanie. Zároveň sa snaží trefne a s humorom riešiť emóciu, ktorú môže človek v meste cítiť. Aj keď kniha určite neobsiahla úplne všetky zaujímavé miesta Košíc, jej úlohou je predovšetkým čo najpresvedčivejšie vtiahnuť čitateľa do každodenného diania v meste tak, ako ho poznajú miestni lokál patrioti.

Titul City Cracker – Your Local Guide to Košice nájdete v kníhkupectvách a na predajných miestach ako Artforum KošiceArtforum PrešovMartinusPanta RheiRegionálny informačný bod | Košice Región Turizmus, PageFive, Visit Košice, Pogo Urban Cafe, Stanica Košice – PNSka, Raňajkáreň Rozprávka.

Knihu je aktuálne si možné objednať na e-shopoch Martinus a Panta Rhei alebo objednávkou na hello@invisiblemag.sk.

foto: © Midfield Studio