Tieto výnimočné osobnosti spoznáš v apríli v Košiciach

Chceš sa tento mesiac naučiť niečo nové? Ktoré podujatia by si si mal/a zapísať do svojho diára? Invisible Mag ti pravidelne prináša mesačný program, ktorý odporúča kam za umením, športom, hudbou či cennou prednáškou. V nasledujúcom výbere sme sa preto zamerali na rôznorodé eventy z viacerých sfér, ktoré ťa navnadia smerom k nepoznaným záľubám. Nepremeškaj ich v tomto poradí:

Umenie dokáže meniť politiku / Sun Yi-Jou / Klub : 4. 4. 2019

Spoznaj umelkyňu ocenenú ako jednu z z najdôležitejších taiwanských performeriek. Sun Yi-Jou prichádza do Košíc prednášať o presahoch umenia do politiky. A to do jediného legálneho squatu v meste. Zopakuj si svoju English vocab v Klube na evente so Sun Yi-Jou, ktorá sústreďuje svoju tvorbu na spojenie fotografie, textu a zásahov do verejného priestoru.

Literatúra a film: Kamil Bouška – Inventura / Kino Úsmev : 9. 4. 2019

Cyklus Literatúra a film je neutíchajúcou odozvou Kina Úsmev v spolupráci s kníhkupectvom ArtForum Košice na priblíženie súčasných literárnych autorov verejnosti. Čítanie básnických diel českého autora Kamila Bouška a diskusia vedená Julianou Sokolovou nie je to jediné, na čo sa počas večera môžeš tešiť. Ozvláštnením podujatia je premietania filmu, ktorý vyberie sám prizvaný spisovateľ.

Mentor Network Program v Košiciach / AmCham Slovakia & Info USA : 10. 4. 2019

Spolupráca AmCham Slovakia a Info USA prináša pre študentov vysokých škôl cenný mentoring a možnosť konzultácie s významnými predstaviteľmi firiem. Získaj užitočný know-how na otázky, ktoré ťa zaujímajú ohľadom manažmentu, podnikania či školy od CEOs spoločností, ktoré vedia ako na to.

PUCUNG 2019 / Tabačka Kulturfabrik : 13. 4. 2019

Multižánrový, antikorupčný, nevídaný. Na začiatku apríla sa môžeš tešiť na kultový festival PUCUNG, ktorý prepája osobnosti viacerých sfér Slovenska.

O tom, ako si na Slovensku vieme dopomôcť aj sami od seba, si vypočuješ od stand-up komikov, hudobných interprétov, aktivistov, dizajnérov či prvej prezidentky v slovenskej histórii. A nielen v hľadisku, ale aj pri drinku na Tabačkovom bare.

Komentovaná prehliadka s autorom výstavy / VSG : 17. 4. 2019

V polovici apríla sa môžeš zoznámiť so známym košickým umelcom Borisom Sirkom pri komentovanej prehliadke jeho výstavy Od pôžitku k úzkosti a späť.

VSG vytvára kvantum možností ako sa aktívne zapájať do jej umeleckej činnosti aj prostredníctvom šance osobne stretnúť vystavujúceho umelca. Opýtaj sa Borisa na detaily jeho diel či ich interpretáciu.

Chystáš sa na aspoň jeden zo spomínaných eventov? Košice sú mestom, ktoré ponúka každý deň ojedinelý zážitok. Ubytuj sa v jednej z dizajnových izieb Invisible Hotela, ktorá zachytáva neviditeľný príbeh mesta: film noir, košická moderna, zlatý poklad, mediálne umenie alebo street art.

foto: VSG, Mentor Network Program, PUCUNG, Kino Úsmev, Klub, Tibor Czitó

Zdieľaj nás na sociálnych sieťach:

Mohlo by ťa zaujímať