Zabav sa vo víre augustových podujatí

Čo s posledným letným mesiacom? Košice sú pre nás mestom, kde sa dá každý jeden deň zažiť niečo jedinečné. Rozhodli sme sa pre teba pripraviť zhrnutie najzaujímavejších akcií v mesiaci august, ktoré jednoznačne stoja za tvoje povšimnutie. Dôkladne sme si prešli približne 50 podujatí v meste, a vybrali sme tie, ktoré nás najviac zaujali. Zamerali sme sa na všehochuť mesta kultúry, športu, filmu a hudby. Koľko sa toho podľa teba dá naplánovať na jeden mesiac?

Mesiac august sa bude prevažne niesť vo festivalovom duchu rôznych podujatí v priestoroch kasárenského parku. Počas Leta v Parku si tak môžeš vypočuť performance Pavla Hammela s Nebeskou muzikouHeľenine oči, Ladies & Genitals z Michaloviec, talianskú skupinu Veeblefetzer, slovenských Tolstoys a The Youniverse, či unplugged kapely Kontakt.

Ak si nadšenec športových aktivít sú pre teba prichystané tri stredy s odborníčkou na zdravý životný štýl Katie de Chimp, a to konkrétne cvičenia Tabaty a kruhového tréningu. Zrelaxovať sa tiež môžeš s podvečernou jogou v parku. Ukončením letnej sezóny a celého festivalu ťa bude sprevádzať Bažant kinematograf s titulmi ako Prezident Blaník, Čiara alebo Otcova Volga.

Jednou z najvášnivejších akcií tvojho leta sa môže stať práve štvrtkový večer – Tango club Košice v spolupráci s tanečnou školou SHOW DS Košice si pre teba pripravili horúcu argentínsku Letnú školu Tanga. Nepotrebuješ žiadnu predchádzajúcu skúsenosť či úroveň, tak neváhaj a zapíš si aspoň jeden z piatich augustových štvrtkov do diára s červeným T.

Chceš si práve tento mesiac zmerať svoje sily v športe? Alebo si len tak užiť pôžitok z kolektívnej účasti? Ideálnou možnosťou je Beh 2 míle, Košice; Spoznaj behom Košice organizovaný Active life, či jediný beh na východnom Slovensku určený pre nežné pohlavie – Velvet Run Košice.

Kam inam ak nie do Košíc kvôli hudbe. Pravidelné Koncerty na dvore od Tabačka Kulturfabrik ti tento mesiac prinesú americký rap Astronautalis či atmosférickú elektroniku Fjordwalker z Ruska. Klasickým augustovým potešením sa stane večer s Mariánom Čekovským & Band v Beach Clube, kde určite nesmieš chýbať.

K nezaradeným podujatiam ti jednoznačne odporúčame zúčastnenie sa Majstrovstiev sveta v TabQuize, kde ti vedomostný večer vďaka humoru moderátora uletí ďaleko rýchlejšie než by si čakal. Úsmev znova raz nesklame – pripravené sú cestovateľské kiná o Škótsku očami Mirky Badinskej a Antarktíde prostredníctvom Martina Kováčika. Predposledná sobota sa v Úsmeve bude niesť vôňou kávových zŕn od Goriffee, kde si budeš môcť na prednáške vypočuť o kávach z Rwandy, Keni, Burundi a Tanzánie. Mexickú vlnu spolu s quesadillami, tequillou a chilli si vychutnáš počas Mexického víkendu. Do Košíc taktiež exkluzívne prichádza World Symposium on Digital Intelligence for Systems and Machines, ktorého usporiadateľom je Katedra kybernetiky a umelej inteligencie na TUKE. A na záver, príď si zvizualizovať vlastnú budúcnosť na motivačný Večierok o 5 rokov podľa Jacka Canfielda do kouč.clubu.

Aj ty chceš zažiť umelecko-kultúrnu tvár Košíc? Možností je viac než dosť. Dopraj si čas a navštív mesto Košice a zúčastni sa aspoň jedného z vyššie spomenutých podujatí. Invisible Hotel sa postará o tvoj maximálny zážitok v tejto metropole východu. Ponor sa do jej sveta.

Rezervácie sú možné tu.

Zdieľaj nás na sociálnych sieťach:

Mohlo by ťa zaujímať