Zabav sa vo víre augustových podujatí

Čo s posledným letným mesiacom? Košice sú pre nás mestom, kde sa dá každý jeden deň zažiť niečo jedinečné. Rozhodli sme sa pre teba pripraviť zhrnutie najzaujímavejších akcií v mesiaci august, ktoré jednoznačne stoja za tvoje povšimnutie. Dôkladne sme si prešli približne 50 podujatí v meste, a vybrali sme tie, ktoré nás najviac zaujali. Zamerali sme sa na všehochuť mesta kultúry, športu, filmu a hudby. Koľko sa toho podľa teba dá naplánovať na jeden mesiac?

text: Andrea Petrovčinová, foto: VSG, VSM, Múzeum Vojtecha Löfflera, Velvet Run Košice, DISA, K13, Tango Club Košice, Beach Club, TabQuiz


Kultúra uprostred zelene

Mesiac august sa bude prevažne niesť vo festivalovom duchu rôznych podujatí v priestoroch kasárenského parku. Počas Leta v Parku si tak môžeš vypočuť performance Pavla Hammela s Nebeskou muzikouHeľenine oči, Ladies & Genitals z Michaloviec, talianskú skupinu Veeblefetzer, slovenských Tolstoys a The Youniverse, či unplugged kapely Kontakt.

Leto v parku

Ak si nadšenec športových aktivít sú pre teba prichystané tri stredy s odborníčkou na zdravý životný štýl Katie de Chimp, a to konkrétne cvičenia Tabaty a kruhového tréningu. Zrelaxovať sa tiež môžeš s podvečernou jogou v parku. Ukončením letnej sezóny a celého festivalu ťa bude sprevádzať Bažant kinematograf s titulmi ako Prezident Blaník, Čiara alebo Otcova Volga.

Trochu Argentíny v Košiciach

Jednou z najvášnivejších akcií tvojho leta sa môže stať práve štvrtkový večer – Tango club Košice v spolupráci s tanečnou školou SHOW DS Košice si pre teba pripravili horúcu argentínsku Letnú školu Tanga. Nepotrebuješ žiadnu predchádzajúcu skúsenosť či úroveň, tak neváhaj a zapíš si aspoň jeden z piatich augustových štvrtkov do diára s červeným T.

#sportaugust

Chceš si práve tento mesiac zmerať svoje sily v športe? Alebo si len tak užiť pôžitok z kolektívnej účasti? Ideálnou možnosťou je Beh 2 míle, Košice; Spoznaj behom Košice organizovaný Active life, či jediný beh na východnom Slovensku určený pre nežné pohlavie – Velvet Run Košice.

Muzikálny august

Kam inam ak nie do Košíc kvôli hudbe. Pravidelné Koncerty na dvore od Tabačka Kulturfabrik ti tento mesiac prinesú americký rap Astronautalis či atmosférickú elektroniku Fjordwalker z Ruska. Klasickým augustovým potešením sa stane večer s Mariánom Čekovským & Band v Beach Clube, kde určite nesmieš chýbať.

Zaraď ma/ Zaraď sa

K nezaradeným podujatiam ti jednoznačne odporúčame zúčastnenie sa Majstrovstiev sveta v TabQuize, kde ti vedomostný večer vďaka humoru moderátora uletí ďaleko rýchlejšie než by si čakal. Úsmev znova raz nesklame – pripravené sú cestovateľské kiná o Škótsku očami Mirky Badinskej a Antarktíde prostredníctvom Martina Kováčika. Predposledná sobota sa v Úsmeve bude niesť vôňou kávových zŕn od Goriffee, kde si budeš môcť na prednáške vypočuť o kávach z Rwandy, Keni, Burundi a Tanzánie. Mexickú vlnu spolu s quesadillami, tequillou a chilli si vychutnáš počas Mexického víkendu. Do Košíc taktiež exkluzívne prichádza World Symposium on Digital Intelligence for Systems and Machines, ktorého usporiadateľom je Katedra kybernetiky a umelej inteligencie na TUKE. A na záver, príď si zvizualizovať vlastnú budúcnosť na motivačný Večierok o 5 rokov podľa Jacka Canfielda do kouč.clubu. Výstredný námet predstavenia svojho osobného rozvoja v 5-ročnom odstupe sa teší mimoriadnej popularite, a prináša pozitívny štart v kreatívnom myslení, či podnikaní. Over si efekt Večierka o 5 rokov a daj nám vedieť!

Aj ty chceš zažiť umelecko-kultúrnu tvár Košíc? Možností je viac než dosť. Dopraj si čas a navštív mesto Košice a zúčastni sa aspoň jedného z vyššie spomenutých podujatí. Invisible Hotel sa postará o tvoj maximálny zážitok v tejto metropole východu. Ponor sa do jej sveta.

Rezervácie sú možné tu.

Mohlo by ťa zaujímať