Hudobný november a jedinečné koncerty v Košiciach

Žánrov sú stovky, o interprétoch nehovoriac. Tento november sa s hudobnými predstaveniami v Košiciach doslova roztrhlo vrece. Prinášame ti nášho pravidelného mesačného sprievodcu pripraveného podľa určitej prevládajúcej témy. Vypočuj si november v rokmi overených halách, undergroundových norách či ohniskách košickej kultúry. Nemusíš si vyberať iba jeden odsek – hudobnej versatilite sa medze nekladú. Poď s nami objaviť hudobný mesiac v našom meste.


1. PRE EXPERIMENTALISTOV A ALTERNATÍVCOV

Nvmeri & Bad Karma Boy / Kino Úsmev : 1. 11. 2018
Soundfabrik / Tabačka Kulturfabrik : 17. 11. 2018
Oasis Tribute / GES Club : 7. 11. 2018

Viac elektroniky, psychedélie a špeciálna kombinácia Nvmeri & Bad Karma Boy odštartuje hudobnú povahu mesiaca november v meste Košice. Nvmeri sa prichádzajú predstaviť košickému Kinu Úsmev a tam prvý novembrový deň určite nesmieš chýbať.

Kto by nemal rád Britpop 90. rokov? Skupina Oasis za sebou zanechala naozaj výrazne zastúpené publikum fanúšikov. Keďže tvorba a turné Oasis zaniklo už pred takmer jednou dekádou, príležitosťou vypočuť si kapelu sú práve revival koncerty. Jedinečnou možnosťou je Oasis Tribute, ktorý sa uskutoční v GES Clube.

Experimentálny projekt noise a elektroniky Scotta Nellyho a Sanforda Parkera SoundFabrik: Mirrors for Psychic Warfare sa pohrá s tvojou predstavivosťou a percepciou hluku i ticha. Event bude doplnený prednáškami miestneho experimentalistu a umelca Borisa Sirku či Jozefa Tušana.

2. PRE TÝCH, ČO SA 80s NEVZDALI

Donny Benét / Tabačka Kulturfabrik : 10. 11. 2018

Synťáky, Ableton kompozície, saxofón a recesia 80. rokov. Éra Princa a Alana Vegu ožíva prostredníctvom zaužívaných rytmov Donnyho Benéta, ktorý zavíta z rodnej Sydney až sem do Tabačka Kulturfabrik. Jedinečný večer v štýle miami-vice a farebnosti zvukov či Donnyho outfitov je špička košického hudobného novembra. Nezmeškaj objav Pohody 2018 a zavítaj na túto párty v cyklámenovom alebo tyrkysovom saku aj ty.

3. PRE KLASIKOV

Medzinárodný festival jazzovej hudby na akordeóne / GES Club : 8. -10. 11. 2018
Pavol Hammel & Prúdy / Historická radnica : 15. 11. 2018

Overení a desaťročia obľúbení. Títo interpréti ohurujú československú hudobnú scénu odkedy sa pamätáme a ich predstavenia svoje publikum nikdy nesklamú. Do Košíc prichádza Medzinárodný festival jazzovej hudby, a to v hre na akordeón. Dvojdňový event v GES Clube Košice predstaví rôznych slovenských, maďarských či poľských akordeónových virtuózov. 50. výročie vydania albumu Zvoňte zvonky oslávi Pavol Hammel & Prúdy na svojom The Best of Tour 2018, ktorého sa v Košiciach zhostí Historická radnica. 

4. PRE ART & TECH FANS

Forma vs. Erotikon / Kino Úsmev : 20. 11. 2018
Dead Janitor, The Ills & sedemminut / Synagóga na Zvonárskej ulici : 21. 11. 2018

Košičania, Slováci, zahraniční obyvatelia, všetky národy sveta – dni 3. ročníka Art & Tech Days festivalu sa blížia neuveriteľnou rýchlosťou. Témou tohtoročného uskutočnenia 6-dňového podujatia v meste s UNESCO titulom Creative City of Media Arts je prepojenie umelej inteligencie a sveta umenia. Zúčastni sa tohto unikátneho eventu a absorbuj jeho multižánrovosť počas celej konferencie.

K odreagovaniu prispejú aktivity spod produkcie DAAVS. Kino Úsmev uvedie performance Forma vs. Erotikon v utorok a v stredu si môžeš vypočuť experimenty a elektroniku od Dead Janitor, The Ills & sedemminut. Festivalové pasy sú stále v predaji, tak neváhaj a v dátumoch od 19. – 24. 11. si nič neplánuj.

Hudba v ušiach a hlava v oblakoch? November ti predstaví Košice z úplne nových perspektív. Ostaň v hociktorej izbe od Invisible Hotel alebo si pusti nami vybraný výber či vlastnú hudbu zo steny vytvorenej z viac než 40-tich reproduktorovKošice sú len jedny. Tak si ich nenechaj ujsť práve tento mesiac plný hudby.

Zdieľaj nás na sociálnych sieťach:

Mohlo by ťa zaujímať