Invisible Mag tu bude pre teba aj v 2019

Organizácia Creative Industry Košice (CIKE) sa od začiatku svojho vzniku zameriava na rozvoj mesta prostredníctvom podpory kreatívneho potenciálu jeho obyvateľov. Jednou z foriem budovania takéhoto povedomia sa stal v roku 2017 aj online magazín Invisible Mag, ktorý sa venuje portrétovaniu Košíc a košických či slovenských umelcov a kreatívcov.

Náš internetový časopis sa snaží spoznávať rôzne typy nekomerčného umenia z oblasti divadla, literatúry, tanca, vizuálneho umenia a iných. Samotné rozhovory robíme na odborné aj viac populárne témy, aby sme tak naše články priblížili širšej verejnosti. Rôznorodosť rubrík vytvára celkovú rovnováhu obsahu pre čitateľa a nám umožňuje neustále zväčšovať publikum a voľbu tém. Inými slovami, našou prioritou je tvoriť články tak, aby sa ich vhodnou kombináciou zaujal odborný ale aj menej náročný čitateľ, a tak sa rozširovalo všeobecné kultúrne či umelecké povedomie Košíc a Slovenska. Invisible Mag sa od počiatku snaží odkrývať menej poznané, skryté či „neviditeľné“ stránky Košíc a Slovenska, ktoré môžu byť atraktívne pre miestneho i zahraničného čitateľa.

V rámci organizácie Creative Industry Košice a redakčného tímu časopisu Invisible Mag sa chceme poďakovať všetkým našim čitateľom, ktorí si počas roka 2018 našli čas aj na články z našej dielne. Tento rok nám priniesol veľmi veľké množstvo nezabudnuteľných stretnutí a rezonujúcich rozhovorov.

Hľadali sme pre vás neviditeľné miesta podľa ľudí a osobností, ktoré mesto dôverne poznajú. Natáčali sme videá o filmovom štúdiu, ktoré pre nás neskôr začalo produkovať videá o zaujímavých činnostiach v meste. Pripravovali sme mesačný program. Nahliadli sme do tajných zákutí známych galérií a prechádzali sme sa mestom s lokálnymi sprievodcami. Spovedali sme košických kreatívcov a pýtali sa na kľúč k ich úspechu. Zaliezli sme do kuchýň zdravých reštaurácií a spoznali kuchárov zodpovedných za obľúbené obedové meníčka či raňajky. Na holandských bicykloch sme sa fotili na Hlavnej ulici, zatiaľ čo v lese sme zízali na profi trailovú zjazdovku. Mydlá, kaviarne, fashion blogy, drinky na skrytých terasách, arthousové kino, street wear & street art, sakrálne pochôdzky s kostolmi, kaplnkami a synagógami sme doplnili serióznejším čítaním o umelej inteligencii, morálnych dilemách alebo mediálnom umení. To všetko a oveľa viac počas jedného roka.

Sme vďační za všetky referencie, komentáre, zdieľania či kritiku, ktorú sme prijali a pevne veríme, že nás posunie v budúcom období vpred. Našim fanúšikom v ďalšom roku želáme úspešné plnenie si snov, nekonečný elán a inšpiratívne stretnutia. O dobré čítanie sa postaráme my. Na to sa môžete spoľahnúť.

Sledujte nás aj v roku 2019!

visit kosice
Zdieľaj nás na sociálnych sieťach:

Mohlo by ťa zaujímať