KERE – Lokálna streetwearová značka z Košíc

Tie večery s kamarátmi, nočné mesto, lavička, rozhovory o možných a nemožných plánoch. Sloboda vo vzduchu. Všetci to poznáme. Slová, čo zaznejú a odídu s uplynutím večera. Ale nie vždy je to tak. Partia Košičanov prišla s nápadom založiť si vlastnú streetwearovú značku. Inšpiráciou malo byť mesto, v ktorom žijú. Chceli, aby ju nosili ich známi, ľudia ako oni sami. A neskôr možno aj niekto iný.  

Košice Represent, čítaj KERE, založila skupina kamarátov okolo Mateja Belicu a Tomáša Slebodníka. Chalani prevádzkovali lokálny skate shop a chceli o ňom dať svetu vedieť. Preto prišli s niečím novým – KERE. Značka ich mesta. Spojenie tradície s urbánnym rukopisom. Niečo tak známe ako mestský erb, katedrála či Hlavná ulica dostali v KERE novú podobu. A nápad sa ujal. Ľuďom sa zapáčil a okolo značky vznikla komunita. KERE svoj lokál patriotizmus potiahli ešte ďalej. Našli si výrobcov látky, šičky a dnes väčšinu svojich produktov vyrábajú na Slovensku. Made in Slovensko. Byť lokálpatriot dosiahol vďaka KERE nový pohodlný rozmer.  

Zaujal ťa špecifický dizajn tohto oblečenia? Ubytuj sa v hociktorej z izieb Invisible Hotela a získaj jeden produkt z KERE produkcie. A popritom si obzri mesto a spoznaj ho z úplne inej stránky. Možno sa ti nebude chcieť odísť.

Zdieľaj nás na sociálnych sieťach:

Mohlo by ťa zaujímať