Košické kultúrne centrá ožijú témou komunikácie počas revolučného festivalu Art & Tech Days 2019

Ak si ešte doteraz o svetovom festivale Art & Tech Days 2019 nepočul/a, nezúfaj. Tento rok sa koná počas 6-tich novembrových dní na viacerých miestach v rámci Košíc a prináša kultúrne i intelektuálne vyžitie pre malých i veľkých, odborne zdatných či z rozmanitých sektorov a disciplín. Art & Tech Days 2019 je jedinečný formát s tohtoročnou témou Jazyk a komunikácia – Beyond Words, ktorý ponúka širokú škálu v svojom takmer týždňovom programe s workshopmi, koncertmi, výstavami, tanečnými vystúpeniami a ústredným podujatím – Art & Tech Conference, kde sa predstavia spíkri z celého sveta. Tento rok sa budú zaoberať možnosťami komunikácie medzi ľuďmi, ľuďmi a robotmi, či robotmi navzájom. Predstavia sa odborníci napríklad aj zo Sony Computer Science Laboratories, Inc., IDEO, Školy Improvizace alebo WRO. Nasledujúci článok predstavuje stručný prehľad udalostí, ktoré by si nemal/a zmeškať:

ERNEST – Emocionálne uvedomelá AI / Tabačka Kulturfabrik / 19.11.2019, 19:00 / výstava

Už si počul/a o prístroji, ktorý sa učí merať ľudské šťastie? Tretí novembrový utorok a prvý deň festivalu Art & Tech Days máš neopakovateľnú šancu spoznať ERNESTa – emocionálne uvedomelú umelú inteligenciu, počítač, ktorý sa snaží porozumieť tomu, ako fungujú ľudské emócie a ich prejavy v našej mimike. Podľa tej dokáže rozoznať a následne vyberať rôzny obsah, pre ktoré chceme naše šťastné výrazy opakovať. Môže byť ale detekcia tváre a pocitov zneužitá pre niečo iné ako Happiness Model™ (Model šťastia)? Odpovedz si na túto otázku na výstave.

Marc Vilanova / Synagóga na Zvonárskej / 19.11.2019 – 22.11.2019 / výstava

Španielsky rodák Marc Vilanova aktuálne pracuje na svojich dielach prostredníctvom rezidenčného programu K.A.I.R. v Košiciach. Využíva znaky nových médií, do umeleckých diel prepája technológie, ktoré sa hrajú so zvukom a svetlom. Počas rezidencie intenzívne pracoval na princípe ultrazvukového vlnenia. Výstup Marcovej práce bude výstava inštalácie v šarmantnom priestore historickej synagógy na Zvonárskej ulici.

Art & Tech Conference / Kasárne/Kulturpark / 21.11.2019, 9:00 / konferencia

To najdôležitejšie a vrcholné podujatie celého festivalu je celodňová konferencia Art & Tech Conf. Predstaví spíkrov z celého sveta od Spojených štátov až po Poľsko. Ich talky sa budú zaoberať nosnou témou tohtoročného festivalu, a to konkrétne Jazyk a komunikácia – Beyond Words. Stretni sa napríklad s Michaelom Sprangerom zo Sony Computer Science Laboratories, Inc., ktorý pracuje na využití umelej inteligencie pri varení alebo s českými improvizátormi Lukášom Venclíkom a Jiřím Charvátom zo Školy Improvizace. Táto konferencia je spôsobom, ako nadviazať spolupráce medzi zdanlivo nesúvisiacimi sektormi a možnosťou ako čerpať nové nápady, ktoré môžu napadnúť kohokoľvek. Buď jedným z nich, veku sa medze nekladú.

Konferencia bude prebiehať v slovenskom a anglickom jazyku so simultánnym tlmočením.

PRIMORDIAL / Kunsthalle Košice / 21.11.2019, 20:00 / audiovizuálne podujatie

Dánski performeri Bjørn Svin a Carl Emil Carlsen prichádzajú do Košíc ako duo Silicium. Kým Carl zapája virtuálne simulácie do fyzického prostredia, Bjørn komponuje so zmyslom pre elektronickú rytmiku. Ich PRIMORDIAL otrasie košickou Kunsthalle po celodňovej konferencii ako audiovizuálny zážitok, na ktorý určite nezabudneš.

Physicality in Virtual Spaces / Kasárne/Kulturpark / 23.11.2019, 14:00 / pohybový workshop

Rozmýšľal/a si niekedy nad tým, aké by bolo vidieť samého/samú seba prostredníctvom zobrazenia umelej inteligencie? A čo takto priamo vytvárať pohyb, ktorý sa prejavuje vo virtuálnom priestore? Spoznaj sa z úplne iného uhla pohľadu a preskúmaj limity fyzického prejavu. Workshop Physicality in Virtual Spaces povedie Mária Júdová, nezávislá umelkyňa, ktorá prepája tanečné umenie s technológiami.

Lístky na festival Art & Tech Days 2019 – Beyond Words sú stále v predaji. Spíkri a performeri z celého sveta prichádzajú do Košíc vysvetliť a predstaviť ti inovačné prístupy v práci, ktorej sa venujú. Zúčastni sa tento rok aj ty, festival je vhodný pre každého, kto chce objavovať a spoznávať nové formy inšpirácie. Vstupenky nájdeš tu.

Zdieľaj nás na sociálnych sieťach:

Mohlo by ťa zaujímať