Martin Lukáč exkluzívne vo VUNU Gallery

Invisible Hotel rozširuje svoj unikátny balíček predstavujúci Košice z nepoznanej stránky. Lístky do viac než storočných galérií a múzeí môžu ulahodiť kde komu, no je tu taktiež snaha dať priestor mladým progresívnym talentom. V Košiciach je preto najvhodnejšou voľbou novo otvorená VUNU Gallery, ktorá sa práve teraz stáva súčasťou Welcome Packu.


Martin Lukáč (1989) je slovenský maliar žijúci v Prahe. Svoj život spojil s Košicami na dobu štyroch rokov počas štúdia v ateliéri súčasného obrazu na Fakulte Umení TUKE v rokoch 2009 – 2013. Svoje vzdelanie ďalej rozvíjal na prestížnych univerzitách v Prahe a Lipsku. Časom sa stal laureátom viacerých ocenení, ako napríklad Cena kritiky za mladú maľbu (2016). Jeho diela sú žiadané v galériách mnohých krajín. Lukáčove obrazy sú charakteristické nespútanou maliarskou živelnosťou a neustálym hľadaním expresívneho autorského gesta na pozadí vtipu často súvisiaceho s figurálnymi námetmi. Výstava Deposit of Signs vznikla v spolupráci s kurátorom Petrom Megyešim.

Martina Lukáča nájdeš na jeho Instagrame tu.

VUNU je 4-členný umelecký a produkčný kolektív fungujúci v Košiciach od roku 2016. Najviditeľnejšou súčasnou aktivitou je VUNU Gallery na Hlavnej 20. Táto sa stala významným centrom stretnutí s mladým vizuálnym umením a okrem výstavnej činnosti sa na jej pôde konajú aj hudobné, literárne či diskusné podujatia.

VUNU každoročne pripravuje audiovizuálny festival DAAVS, čím sa tiež podieľa na tvorbe programu pre festival mediálneho umenia, technológií a dizajnu Art & Tech days, ktorý sa tento rok opätovne uskutoční v novembri.


Odhaľ odlišné formy umenia skryté vnútri historického dvora. Navštív najnovšiu výstavu Martina Lukáča Deposit of Signs a ponor sa do jeho alternatívnej tvorby. V rovnakej izbe ako vystavujúci umelec sa môžeš ubytovať aj ty. Košická moderna prijíma akýchkoľvek návštevníkov.

Zdieľaj nás na sociálnych sieťach:

Mohlo by ťa zaujímať