Ponor sa do fantázie s festivalovým májom v Košiciach

Košice sa počas mája odejú do festivalového rúcha a potešia tak nielen nadšencov tanca ale aj hudby či jedla. Tentokrát sa do mesta skutočne oplatí vycestovať. Staň sa počas tohto krásneho jarného mesiaca hrdinom na comic-cone alebo si vyskúšaj, ako by si sa cítil/a v koži samuraja či gejše v stredovekom Japonsku. Viac o tom, čo ťa čaká, čítaj v nasledujúcich riadkoch:

64. Košická hudobná jar / Dom umenia, VSG, VSM, Kostol Najsvätejšej trojice : 2. – 30. 5. 2019

Chceš obohatiť svoj kultúrny život o dávku klasickej hudby? Tento hudobný festival bude plný svetovej klasiky v podaní popredných umelcov, akými sú dirigent Ondrej Lenárd, huslista Dalibor Karvay a klaviristi Kun Woo Paik a Jozsef Balog. Čerešničkou na torte bude uvedenie diela Carmina Burana v spolupráci so Slovenským filharmonickým zborom. Pre fanúšikov hudby sprevádzanej slovom je tu večer s Jurajom Kukurom a harfistkou Klárou Bábel. Májový deň si môžeš spríjemniť aj na pozadí barokového súboru Musica aeterna.

TabaCon Festival / Tabačka Kulturfabrik : 3. – 4. 5. 2019

Aj ty potrebuješ nájsť podporu v komunite ľudí, ktorí sú fanúšikmi Game of Thrones alebo Avengers? Potom je tu pre teba festival komiksov a fantasy, kde môžeš stretnúť svoje obľúbené filmové, seriálové, herné či knižné postavy. Navyše, súčasťou festivalu sú fantastické prednášky, workshopy, virtuálna realita, spoločenské hry, horúce novinky z herného a technologického sveta a ďalšie zábavné aktivity. Nepremeškaj tento super event, spoznaj množstvo zaujímavých ľudí, vypni hlavu a prenes sa do sveta fantázie.

Nippon víkend 2019 | Festival Japonských umení / DKC Veritas : 11. 5. 2019

Ak ťa zaujíma krajina vychádzajúceho slnka tak tento rozrastajúci sa festival je práve pre teba. Prednášky o cestách po Japonsku či nosení kimona ťa obohatia o podstatné vedomosti. Rovnako si môžeš vyskúšať všetko od kaligrafie až po skladanie origami. Vystavené budú bonsaje, meče, japonské zvitky a ochutnáš aj tradičné čaje a sushi; to všetko ťa prenesie priamo do srdca Japonska. Je to tvoja príležitosť dozvedieť sa niečo nové o tejto fascinujúcej kultúre prostredníctvom shakuhachi, tanca, či bušidó, samurajského kódexu.

Košice Street Food Festival / Street Food Corner : 17. – 19. 5. 2019

V máji ťa čaká už šiesta, jarná edícia Košice Street Food Festivalu pred Kinom Úsmev. Lokálni a zahraniční milovníci jedla predstavia svoju interpretáciu svetovej kuchyne. Tešiť sa môžeš na španielske churros, poriadne americké BBQ, peruánske ceviche, pizzu v kornútku ale aj slovenské buchty. Príď a nasýť svoje chuťové bunky, vyskúšaj nezvyčajné kombinácie a zaži pravú gurmánsku atmosféru.  

Košická noc múzeí a galérií 2019 : 18. 5. 2019

Aj ty si zvedavý/á ako Košice vyzerali kedysi? Chceš vidieť naše mesto zahalené pod rúškom noci a spoznať ho z úplne inej perspektívy? Noc múzeí a galérií je potom pre teba to pravé orechové. Prejdi sa uličkami, navštív niektoré z deviatich inštitúcií, ktoré otvoria svoje brány aj po otváracích hodinách a zoznám sa s košickými dejinami – prítomnosťou i budúcnosťou. Určite navštív: VSM, VSG, Detská železnica, Slovenské technické múzeum, Múzeum Vojtecha Löfflera, Steel Park, Galéria Alexandra Eckerdta, Odevný ateliér Júlia Zelená, ÚĽUV.

MOVE FEST Festival / Tabačka Kulturfabrik : 22. – 27. 5. 2019

Koniec mája sa bude niesť v znamení tanca, a to konkrétne síl, ktoré hýbu svetom. Témou tohtoročného MOVE FESTu sú totižto Super Powers. A teda, odvaha byť odlišný, trúfalosť vyjsť z komfortnej zóny, vyjadriť svoj názor, pohľad, postoj, cítenie. Také budú aj festivalové tanečné predstavenia vrátane feministického predstavenia Topless America, cirkusového Respire, nadprirodzeného predstavenia Jumika pre deti a mnoho ďalších sprievodných akcií, workshopov a diskusií. Rozhýb sa v tempe a nájdi svoj rytmus.

Zdieľaj nás na sociálnych sieťach:

Mohlo by ťa zaujímať