Rozhýb sa v marci s tancom a športom

Pravidelne prinášame nápady na zaujímavý mesačný program nielen pre miestnych, ale aj turistov, ktorých chceme motivovať k navštíveniu Košíc. Tento marec preto venujeme pohybovým eventom, ktoré sa postarajú o fit privítanie nového ročného obdobia a prirodzené potlačenie jarnej únavy. Tanečné kreácie a iné športové tréningy si môžu precvičiť malí i veľkí v rôznych kútoch mesta. Tento článok ti odporúča niekoľko podujatí, kde si aj so zrýchleným dychom oddýchneš a naženieš endorfíny do žíl. V poradí sme ich zoradili nasledovne:

Tréningový beh – Jazero / Active Life : 5. 3. 2019

Už si bežal/a v noci na Jazere? Pridaj sa v utorok 5. marca a spoznaj Košice aj mimo ich centra. Active Life je už dobre známym menom v bežeckých kruhoch – spoločné organizované behy využívajú trate viacerých parkov či trás v rámci mesta. Cvičenie je vhodné aj pre menej skúsených bežcov, čím organizátori zdôrazňujú, že nie vždy ide o rýchlosť alebo dosiahnutý výkon. Dôležitý je pohodový čas strávený s partiou ľudí, ktorých beh naprieč sídliskami napĺňa a po dobrej rozcvičke uprostred pracovného týždňa odchádzajú domov s radosťou.

Roztoč to! / Joga / Tabačka Kulturfabrik : každý utorok & štvrtok (nielen v marci)

Potrebuješ zmierniť tempo, nadýchať sa, vnímať a nechať plynúť energiu vlastného tela? Osvoj si princípy asán s upokojujúcim hlasom inštruktorky, ktorá ťa prevedie hodinovou koncentráciou na jednotlivé končatiny, trup a hlavu. Tieto hodiny sú vhodné aj pre začiatočníkov, ktorí sa jogy sprvoti môžu ostýchať – správne usmernenia vyučujúcej ti pomôžu sústrediť sa a pochopiť pozície, ktoré sa môžu zdanlivo zdať náročné, no už pri druhej lekcii zvládnuteľné. Táto lekcia bude prebiehať v Tabačke, kde si hneď po joge môžeš užiť alternatívny program vo forme koncertu alebo inej kultúrne akcie. Alebo aj obyčajnej socializácie pri drinku.

Kurz skalného lezenia / Lezecká stena Rozlomity : každý štvrtok

Stále ešte váhaš ako si správne zaviazať dvojitý uzol? Alebo to nevieš vôbec? S pribúdajúcimi lezeckými stenami v meste by sa určite nejeden rád naučil či zdokonalil v boulderovom umení. Rozlomity pravidelne vytvárajú 9-týždňový priestor, kde si dokážeš osvojiť správne chmaty a zistiť, čo všetko tvoje telo dokáže. Zaručene si na druhý deň (ne)budeš cítiť všetky svaly na tele. Hala Rozlomitov dosahuje výšku 10 metrov a pýši sa vyše 80-timi samostatnými lezeckými trasami. Bouldrovka obsahuje približne 2000 chytov na ploche 280 metrov štvorcových. To znie ako skutočná výzva.

Kurz bachaty pre začiatočníkov január-marec 2019 / Ekolor : 12., 19. 3. 2019

Jediným športom je pre teba predstava autentického tanca z Dominikánskej republiky? Práve teraz máš neopakovateľnú možnosť prihlásiť sa na kurz bachaty s ostatnými začiatočníkmi a nechať sa unášať rytmom jedného z najobľúbenejších klubových tancov na svete. Kurzom ťa bude viesť profesionálny pár Petra Rumana a Alexandry Vargovej, mnohokrát medzinárodne ocenených v kategóriách bachaty a salsy; šampiónov, ktorí svoju lásku k juhoamerickým tancom ukazujú v Košiciach a ako tanečný pár sa profilujú od roku 2011.

Tekuté telo, play-fight a anatómia emócií / VAWA Centrum : 24. 3. 2019

A na záver – ak máš chuť okúsiť niečo naozaj jedinečné, priam metafyzické, na tomto workshope jednoznačne nesmieš chýbať. Vzpruženie osobnej sily prostredníctvom reakcie na pohyb. Nenásilnosť, osobné hranice, uvoľnenie sa pri konfrontácii, sebaspoznávanie. Play-Fight mieni nastoliť vnútorný pokoj a rozvahu skrz pohybovú činnosť. Ťažko to opísať slovami. Viac sa dozvieš na mieste vo VAWA Centre. To sa označuje ako centrum zdravého pokoja a rovnováhy s priestorom pre rôzne kurzy, prednášky a workshopy. Tie prepájajú nové a tradičné formy pohybovej výchovy a ozvláštňujú ich tak zábavnou hrou. Zastav sa a využi vychytávku centra s VAWA balančnou doskou.

Ak ťa nejedna pohybová výzva zaujala a máš chuť pricestovať do nášho mesta, neváhaj a využi alternatívny spôsob turistického ubytovania à la „mesto na dlani“. Príbehy Košíc ti predstaví koncept Invisible Hotela – hotela, ktorý nenájdeš len tak na mape. A máš s ním aj kopu vecí zadarmo. Rezervuj si izbu do konca mesiaca teraz s 10% zľavou – stačí zadať heslo „marec“.

Foto: Tabačka Kulturfabrik, Peter & Sasa Bachata Slovakia, Martin Ďuriš, Active Life.

Zdieľaj nás na sociálnych sieťach:

Mohlo by ťa zaujímať