September hedonizmu v Košiciach

Pomaly končiace sa leto a mesiac plný podujatí pre pôžitkárov. Takto by sa dal charakterizovať nasledujúci september pre Košičanov i turistov prichádzajúcich do mesta kvôli jedlu, vínu a káve. Rozhodli sme sa preto pre našich čitateľov zosumarizovať akcie v rámci prvého jesenného mesiaca – zahŕňajú Chute stredoveku, Košické slávnosti vína, pre-podujatie výberovej kávy Čierny deň warmup a Street food festival. Práve teraz je ten najvhodnejší čas navštíviť Košice. Nezmeškaj príležitosť food&drink festivalov a uži si mesto naplno. 

Chute stredoveku – Hradná vareška II. ročník: 1. 9. 2018

Po roku budeme môcť opäť ochutnať jedlá našich predkov. Druhý ročník súťažného festivalu Hradná vareška sa nezadržateľne blíži. Areál Košického hradu otvorí svoje brány pre všetkých, ktorí vedia variť dobové jedlá – pri niektorých ide o viac než 500-ročné recepty. Podujatie je venované všetkým, ktorí ich chcú ochutnať a dozvedieť sa niečo viac o histórii ich prípravy. Súťažiaci budú musieť používať dobové suroviny a pri niektorých jedlách preukázať aj autenticitu podloženú dobovým záznamom.

Košické slávnosti vína: 6. – 8. 9. 2018

Dávne tradície vinárstva a hodovania ožívajú na Košických slávnostiach vína už po dvanástykrát. Súťažné degustácie vína, devy v krojoch, uvoľnenou atmosférou nabitý archeologický prezentačný komplex Dolnej brány, pohodové ochutnávky v areáli Katovej Bašty i Rodošta s pokračovaním vo vinotékach a baroch. Tieto aktivity predstavujú Košice počas osláv vína ako bránu do vinárskeho regiónu Tokaj.

Street food festival: 14. – 16. 9. 2018

Po úspešných predchádzajúcich ročníkoch košického festivalu venovanému pouličnému jedlu prichádza jeho piate, jesenné vydanie. Fanúšikovia dobrého jedla si budú opäť môcť vychutnať pochúťky z rôznych kútov sveta v podaní predajcov zo Slovenska, Poľska a Česka. Na svoje si prídu milovníci sladkého, slaného, mäsitého, vegetariánskeho, tradičného či exotického jedla. Nebudú chýbať tradičné burgre, belgické hranolky, hot dogy, ale aj tibetské pirôžky, japonské polievky, mexická kuchyňa, falafel, kofta, vafle, zapiekanki a mnoho ďalších.

Čierny deň warmup: 22. 9. 2018

Cieľom podujatia Čierny deň warmup je priblížiť výberovú kávu širšiemu obyvateľstvu a zároveň spoznať alternatívne metódy prípravy kávy. Čierny deň však nebude len o tom. Zobrazuje postupne rozširujúcu sa komunitu milovníkov výberovej kávy v Košiciach. Pripravené je množstvo cuppingov, workshopov, ale aj prednášok či diskusií. Čierny deň warmup je akousi prípravou pred hlavným podujatím, ktoré čaká milovníkov kávy o dva týždne. Celé Košice sa vtedy ponoria do čarov výberovej kávy v prevádzkach mesta.

Zaujali ťa spomínané akcie a chystáš sa zúčastniť? Spoznaj mesto z inej stránky pomocou tipov a odporúčaní lokála. Invisible Hotel ti ponúkne výber toho najlepšieho, čo mesto ponúka. Nezmeškaj svoju príležitosť jedinečného ubytovania. Rezervácie sú možné tu.

Pictures & texts provided by Visit Košice, Castellum Cassovia, Čierny deň, Kino Úsmev, Dávid Hanko. Open access image download – Jan Steen: The Dancing Couple, National Gallery of Art | NGA Pictures.

Zdieľaj nás na sociálnych sieťach:

Mohlo by ťa zaujímať