Toto je 5 miest, kde sa túto jeseň v Košiciach oplatí raňajkovať

Ako v Košiciach začať svoj deň? Predsa tak, ako kdekoľvek inde – raňajkami. Gastro sa za posledný čas posunulo v Košiciach nesmierne dopredu. Pribudli nové bistrá, kaviarne, reštaurácie a domáci či návštevník si dnes vie vybrať spomedzi širokej ponuky svetových kuchýň, cenových relácií i atmosféry. My sme si však chceli overiť, ako je to v Košiciach s kultúrou raňajkovania. Oplatí sa privstať si skôr a zaplatiť za dobrý pomer ceny a kvality? Alebo si radšej počkať na tradičné obedové meníčka na štýl brunch-u? Pozri sa na tento výber a zisti, kde nabudúce môžeš v Košiciach naštartovať svoj deň aj ty:


1. Dobré Bistro

Keď zájdeš do Košíc, určite si skoč na super prvé jedlo dňa na Garbarskej ulici v Dobré Bistro v príjemnej mestskej časti Sever. Sympatický, nie príliš rozmerný, ale o to viac konzistentne navrhnutý interiér, strieda odkrytú tehlu a tyrkysové doplnky. Z raňajkového menu sa oplatí objednať si benediktínske vajíčka na špaldovom sendviči spolu so sušenou šunkou, baby špenátom a holandskou omáčkou. Vyššiu cenu bistra dorovnáva príjemné prostredie, obsluha a výborná káva i jedlo.

2. Raňajkáreň Rozprávka

V článku o raňajkách je nemožné vynechať podnik, ktorý má raňajky už priamo v názve. Raňajkáreň Rozprávka sa nachádza v centre mesta na Hrnčiarskej ulici, ktorá sa volá i Ulička historických remesiel. Nájdeš na nej bylinkára, hrnčiara, umeleckého kováča či stolára, ale i niekoľko podnikov. Jedným z nich je práve Rozprávka. Vnútri sa nachádza útulný, prevažne drevený interiér. Z menu si môžeš napríklad vybrať zapekané tortily so špenátom, cheddarom a sušenými paradajkami za veľmi príjemnú cenu.

3. GESTO cafe & brunch

Gesto cafe & brunch sa ako jediný z týchto piatich podnikov nenachádza priamo v centre mesta. Otvorený, presvetlený a vzdušný interiér Gesta na Námestí Laca Novomeského skvele ladí s konceptom podniku. Raňajkové menu za adekvátnu sumu obsahuje dva taniere; na jednom z nich sú vajíčka so slaninou a klobáskami a na druhom toasty s maslom, džemom a zeleninou. K tomu patrí i nápoj – tvoj výber môže byť aj kakao, káva a podobne. Ochutnaj taktiež lievance s javorovým sirupom a ovocím.

4. San Domenico

Menšia kaviareň v súčasnom dizajne sa nachádza na historickom Dominikánskom námestí. Od jari do jesene a vo fungovaní i v zime sa priamo pred kaviarňou San Domenico odohráva rušný, ale jedinečný život mestského trhoviska. Vyskúšaj sladký raňajkový bagel s bio maslom a domácim džemom a k nemu napríklad banana bread s domácou nutelou. Klasické pečivo poľskej židovskej komunity v Košiciach takmer nenájdeš, a preto určite oceníš toto originálne menu.

5. Pogo urban caffe

Pogo urban caffe nájdeš na lukratívnom mieste – priamo na Hlavnej ulici pred Dómom sv. Alžbety. Veľkorysý priestor kaviarne vypĺňa precízne navrhnutý interiér – z Poga srší urban charakter dotváraný aj výzdobou s bicyklami po stenách. Vychutnaj si Pogo nátierky ako bryndzová alebo omeletu s paradajkami, syrom a šampiňónmi. Jedlo i ranná atmosféra v Pogu rozhodne stoja za náštevu.

Dostal/a ste chuť vycestovať do Košíc? Odskoč si na raňajky do týchto podnikov a naštartuj si svoj deň v meste s atmosférou, jedlom i obsluhou podľa tvojho gusta. Invisible Hotel ti odhalí aj ďalšie miesta, pre ktoré sa oplatí vstávať.

Text: Nikolas Bernáth

Zdieľaj nás na sociálnych sieťach:

Mohlo by ťa zaujímať