Vzdelávaj sa počas celého februára na košických workshopoch

Najkratší mesiac v roku nám ponúka priestor na splnenie si dlho-zvažovaných plánov a predsavzatí, ktoré sme si stanovili na začiatku roka. Tento február je na to naozaj ako stvorený – nenechaj si ujsť diskusie, workshopy a prednášky na remeselné, študijné či pohybové témy. Nauč sa niečo nové. Nevyskúšané. Toto je výber dátumov pre získavanie nových zručností v roku 2019, a to len v Košiciach:

LEAF Day v Košiciach / Verejná knižnica Jána Bocatia : 5. 2. 2019

Známa značka LEAF prichádza do mesta pre tých, ktorí si chcú svoje obzory rozšíriť o novú dimenziu. Na pôde Verejnej knižnice Jána Bocatia si nájdu špeciálne prispôsobený program žiaci základných a stredných škôl rovnako ako učitelia. Bezplatnú účasť si zaistíš rezervovaním svojho miesta online. 5 hodín venovaných design thinking, sebareflexii, riešeniam a postupom v študentsko-učiteľskej sfére prinesie nejednému participantovi nápady na spracovanie tvorivých nápadov do funkčných projektov.

Tvorivé dielne s hlinou | Štyri živly / Výmenník Wuppertálska : 7. 2. 2019, 21. 2. 2019

Hlinený workshop venovaný všetkým vekovým a rodovým kategóriám. Séria týchto remeselných workshopov sa pravidelne opakuje už od septembra pre milovníkov vlastnoručne tvorených výrobkov. Usmievavá lektorka Ester sa už klasicky postará o chod stretnutia svojou nekonečnou energiou a zdieľaním dobre ovládaného konceptu tzv. vedomeckého vzdelávania. To pri formovaní hliny využíva ideu štyroch živlov a prasymbolov aplikovateľných pre návrh či motív daného diela. Februárové štvrtky sa už nemusíš nečinne povaľovať doma.

Kreatívny labyrint – program pre rodiny / VSG : 10. 2. 2019

Východoslovenská galéria sa pod spojením Kreatívny labyrint pevne usiluje o čo najširšiu škálu umelecko-edukačných aktivít pre občanov i turistov v Košiciach. Organizujú napríklad pohodové prednášky pre seniorov, experimentálne workshopy či VSG mini pre najmenších a ich rodičov. Desiateho dňa v mesiaci sa môžu rodiny spoločne dozvedieť niečo viac o sochách a objektoch vo vzťahu k spoločenským aspektom. Prihlás sa na workshop a spoločne vytvorte inštaláciu podnietenú dielom miestneho umelca Radovana Čerevku.

Kurz Lindy hop pre začiatočníkov / Tabačka Kulturfabrik : 13., 20., 27. 2. 2019

Swing. Jedno jediné slovo otvárajúce brány k radosti z pohybu a tanečných figúr 30-tych a 40-tych rokov. Spoznaj sa s novými ľuďmi, ktorí túžia po zmene a zdolania choreografie na hudbu, ktorá zvábi každého. Čierna miestnosť Black Box sa povelom prvého taktu zmení na parket, kde neexistuje reštrikcia a nepovolí sa ani priestor pre ostych. Februárové stredy budú krúžiť v skackavom rytme práve pre začiatočníkov. Partner/ku mať nemusíš.

Februárové BylinKE | Diskusie a workshopy s lektorkou Monikou / Výmenník Wuppertálska : 21. 2. 2019

Bylinkový workshop organizovaný Výmenníkmi na tému prírodnej kozmetiky a domácej výroby. V tento deň sa o šiestej naučíš nahradiť denne používané prípravky obsahujúce rôzne chemické konzervanty či iné zdraviu škodlivé látky domácimi ingredienciami. Zistíš ako sa starať o svoju pleť a vlasy pomocou tých správnych prírodných olejov či ako nielen na zuby s technikou oil pulling. V rámci poplatku sa workshop máš šancu získať cenu v tombole.

Večerný ateliér vo VSG / VSG : 25. 2. 2019

Čo tak si osvojiť kresliarske a maliarske techniky a postupy či už pre relax doma alebo tvoju prácu? VSG príjemne prekvapuje radou možností ako využiť svoj kreatívny potenciál vo všetkých možných kategóriách. Ak si vždy chcel maľovať pod vedením odborného dozoru, Mgr. art. Miroslav Fek ti poradí ako znázorniť zátišie, figurálnu kresbu či zachytiť živú hmotu. Kurz začína koncom februára a bude pokračovať do júna, čo je celkovo 16 stretnutí so záverečnou vernisážou tvojich prác pre rodinu a priateľov. Prihlásiť sa môžeš tu.

Workshop Styling / ROVAS Akadémia – Večerná škola módy : 15. 2. 2019

Zaujíma ťa stylingová fotografia? Počas trojdňového workshopu večernej módy si naštuduješ produkciu a postprodukciu fotky s modelkou na tebou zvolenú tému, ktorú vieš využiť v svojom portfóliu. Koncept vlastného fashion weeku si taktiež môžeš nadizajnovať priamo na workshope.

Ak ťa sumár predošlých udalostí inšpiroval, neváhaj a zúčastni sa februárových workshopov v Košiciach. A ak náhodou nemáš kde prespať, využi jedinečné ubytovanie v Invisible Hotel, kde dostaneš kopec free darčekov v cene.

Foto: Výmenníky, VSG, Tabačka Kulturfabrik, LEAF Day.

Zdieľaj nás na sociálnych sieťach:

Mohlo by ťa zaujímať