12 murálov za jeden deň v Košiciach

Vieš o tom, že v Košiciach sa nachádza obrovská galéria plná kolosálnych malieb? Murály v tomto meste si zaslúžia tvoju pozornosť. Otvorená mestská galéria (OMG) je unikátnym zjavom urban artu na Slovensku s koncentráciou zhruba 30-tich murálových diel, ktorá zaručuje Košiciam prvenstvo v zastúpení tohto typu umenia v celej krajine. OMG skrášľuje fasády obytných domov a predstavuje umelecké výtvory medzinárodne uznávaných umelcov z viac ako 10 krajín sveta, vrátane Slovenska.

Verejnú galériu má na svedomí Street Art Communication (SAC) – umelecké zoskupenie a občianske združenie na čele s Viktorom Feherom a niekoľko ročníkov Street Art Communication festivalu v Košiciach. Práve počas týchto podujatí si prizvaní umelci kreslili na steny v meste, ktoré obdivujeme dodnes. Toto je 1-dňová prehliadka 12 murálov v centre mesta a galerijného sídliska Terasa.

CHAZME & TONE (Poľsko) / Masarykova 23

ARYZ (Španielsko) / Protifašistických bojovníkov 4

INTI (Chile) / Zborovská 2

PROEMBRION & SEPE (Poľsko) / Floriánska 4

Rôzni umelci / Internáty Medická

ERICA IL CANE (Taliansko) / Zuzkin park

AERO310 (Slovensko) / Katkin park

PHLEGM (Veľká Británia) / Hronská 8

PENER & TONE (Poľsko) / Ružínska 2

REUS (Slovensko) / Popradská 70

BEZT & PENER (Poľsko) / Trieda SNP 61

Vďaka našej mape si môžeš podobnú trasu naplánovať aj ty. Pokojne si ju vytlač a nasleduj čísla:

Viktor Feher zachytil street art priamo v jednej z dizajnových izieb Invisible Hotela, Urban Flashbacks – objavuj svoju súkromnú streetartovú galériu a košickú scénu umelcov. Spolu s ubytovaním sa v izbe ti sprostredkujeme murálovú prehliadku mesta šitú na mieru s lokálnym sprievodcom Igorom Kupcom. Stačí napísať na hello@invisiblemag.sk

Zdieľaj nás na sociálnych sieťach:

Mohlo by ťa zaujímať