5 tipov na rýchlu a jedinečnú prechádzku Bielou nocou 2019 v Košiciach

Aj túto jeseň budeš môcť spoznať košické zákutia v úplne inom svetle vďaka medzinárodnému festivalu. Biela noc už po desiatykrát prepojí historické pamiatky a známe turistické miesta so súčasným umením. Poď s nami na unikátnu prechádzku nočným mestom a naplň svoje poetické vnútro. Prinášame ti výber udalostí z rôznych oblastí, ktoré by si nemal/a tento rok nechať ujsť.

Filthy Luker & Pedro Estrellas: Octopus, Art Attack, Eyes / Kunsthalle, Štátne divadlo, Hlavná ulica

Toto umelecké duo z Veľkej Británie vytvára nafukovacie umelecké diela. Nezľakni sa, ak pri prechádzke okolo Kunsthalle narazíš na dlhé farebné chápadlá trčiace z objektu; jedná sa o chobotnicu priamo od Luka a Pedra. Okrem toho napadnú aj Štátne divadlo, kde sa usídli ich obrovská vesmírna raketa. Vďaka ich tvorbe budeš mať jednoducho pocit, že si sa ocitol/la v sci-fi filme.

Štátna filharmónia Košice & Kino Úsmev: Andalúzsky pes / Kino Úsmev / 4.10. – 19:00, 5.10. o 18:30, 19:30 a 20:30

Prepojenie živej hudby a legendárneho surrealistického filmu? Takýto nezabudnuteľný zážitok ti zaručí ŠfK a Kino Úsmev už tento víkend. Autormi snímky z roku 1929 sú Salvador Dalí a Luis Buñuel, obaja prominentní predstavitelia experimentálneho surrealizmu. Pri jej tvorbe sa dohodli, že nič vo filme nebude dávať zmysel, a preto v nej napríklad uvidíš mravce lezúce z dlane či ruku na zemi. 

Ariadna Vendelová: In the Wind / Hlavná 20 / 4.10. – 19:00, 20:00; 5.10. – 19:00, 20:00, 21:00, 22:00; 6.10. – 19:00, 20:00

O bohatých skúsenostiach a úspechoch Ariadny Vendelovej sme sa už rozpísali v našom článku o aerialovom centre vzdušnej akrobacie v Košiciach. Jej tanečno-akrobatické predstavenie ťa pohltí svojou ladnosťou a plynulosťou. Vírom vetra sa nechá unášať vo dvore na Hlavnej 20. Príď sa presvedčiť o tom, ako ľahko sa dá poraziť gravitácia a určite pri tom neraz zadržíš dych.

Nano VJs: Modulation of Awareness / Hlavná 30/54 / 4.10., 5.10., 6.10. od 19:00

Posvieť si na majestátny Dóm sv. Alžbety vďaka 3D videomappingu z dielne vizuálnych umelcov Nano VJs. Ich detailná projekcia bude doplnená hudobným setom od Dead Janitora. Práve západná strana tejto gotickej pamiatky tak bude skutočne prepájať históriu a súčasnosť.

Law of Life: Resistance / VUNU Gallery / 4.10., 5.10. od 19:00

Multimediálna výstava od nemeckého umeleckého kolektívu má byť reflexiou dnešného sveta, ktorý je príliš saturovaný informáciami a problematikami z celého sveta. Ako vie nádej v takomto prostredí slúžiť ako demonštrácia odporu voči stereotypom? Príď potešiť nielen svoje estetično, ale zároveň sa aj vzdelávať o rôznych svetových hnutiach.

Zážitok z Bielej noci môžeš ešte ukotviť pobytom v jednej z izieb Invisible Hotela. Pre túto udalosť zachycuje najlepšie atmosféru multimediálna izba, kde hudba skvelo dopĺňa vizuál. Uži si Košice naplno a zároveň v pohodlí.

Zdieľaj nás na sociálnych sieťach:

Mohlo by ťa zaujímať