Kultúrny zážitok a voľné vstupenky Welcome Packu odkrývajú lokálnu tvár Košíc

Nájdeš veľa sprievodcov Košicami, ktoré porozprávajú o Hlavnej ulici plnej historických pamiatok, architektonických skvostov a kaviarní s terasami od jej jedného konca až po druhý. Mesto však toho skrýva omnoho viac – kultúrny zážitok, ktorý pre teba pripravil Invisible Hotel. O tvoje vstupenky je postarané – čakajú ťa na izbe!

Preži minulosť vo Východoslovenskom múzeu

Východoslovenské múzeum v Košiciach má takmer 150 rokov. Jeho expozície sa rozprestierajú v niekoľkých budovách, ktoré sa stali strážnymi anjelmi histórie Košíc. Budova Divízie predstavuje umelecko-historickú a prírodovednú expozíciu typických prvkov Slovenska. V Miklušovej väznici sa môžeš dozvedieť o dejinách mesta Košíc alebo navštíviť byt kata. Katova bašta približuje život a smrť uhorského šľachtica Františka II. Rákocziho a repliku jeho exilového domu z Turecka. Interiér Domu remesiel znázorňuje remeslá, jeho areál zas pozostatky z vodnej priekopy. Medzi unikáty patrí svetovo významná zbierka zlatých mincí Košický zlatý poklad ktorý si môžeš pozrieť v Hlavnej budove múzea.

Začni s prehliadkou v hlavnej budove na Námestí Maratónu mieru 2 a pokračuj v poradí:
Budova divízie na Hviezdoslavovej 3
Dom remesiel na Hrnčiarskej 9/A
Miklušova väznica Pri Miklušovej väznici 10
Katova bašta na Hrnčiarskej 7

Objav umeleckú scénu vo Východoslovenskej galérii

Východoslovenská galéria (VSG) na Hlavnej 27, patrí k najstarším a najvýznamnejším galériám na Slovensku. Disponuje zbierkou uchovávajúcou vyše 7000 diel, ktoré zastupujú umenie od 15. storočia po súčasnú tvorbu s hlavným zameraním na 19. a 20. storočie. Okrem bohatej výstavnej činnosti sa galéria sústreďuje aj na výskumné aktivity a mapovanie východoslovenskej výtvarnej scény a na výskum košickej moderny – umeleckého fenoménu 20. rokov 20. storočia. Vo svojich veľkorysých priestoroch prezentuje širokú tematickú a štýlovú ponuku nového, starého, domáceho, ale aj medzinárodného umenia.

Hlavná 27
Alžbetina 22

Ochutnaj kultúru v Kasárňach/Kulturpark

K13 je obsahovým aj hmotným pokračovaním Košíc Hlavného mesta kultúry 2013. Jej cieľom je naplniť priestory najväčšej siete kultúrnych centier v Košiciach – Kunsthalle, Kulturpak, Amfiteáter a ôsmich Výmenníkov multi-žánrovou ponukou podujatí. Tanečné, divadelné vystúpenia, koncerty súčasnej aj klasickej hudby, stand-upy, festivaly, výstavy, módne prehliadky, konferencie, workshopy – to všetko prispieva ku dobrému životu a rozvoju lokálnej kultúrnej infraštruktúry. Informácie o podujatiach Ti radi poskytnú v pavilóne Delta pri vstupe do Kulturparku.

Kukučínova 2

Nalaď sa do rytmu mesta v Štátnej filharmónii Košice

Kde znie tá najkrajšia hudba? No predsa v košickej Štátnej filharmónii. Nepremeškaj možnosť stráviť večer v bývalej synagóge, ktorá je dnes Domom umenia a nechaj sa unášať lahodnými tónmi hudby, či už na koncert profesionálneho symfonického orchestra zavítaš sám/a alebo v spoločnosti priateľov či rodiny. Široký repertoár siahajúci od barokovej hudby po diela súčasných skladateľov je tým pravým hudobným doprovodom pre tvoju návštevu Košíc.

Dom umenia, Moyzesova 66

Zdieľaj filmové nadšenie v Kine Úsmev

Kino Úsmev stojí na Kasárenskom námestí v Košiciach od roku 1929 a je jedným z najstarších kín v Košiciach. Od roku 2015 ho spravuje Cinefil, združenie mladých ľudí s láskou k filmu. V jedinečných priestoroch starého kina, nachádzajúceho sa v príjemnom prostredí centra mesta, si môžeš vychutnať premiérové filmy svetovej či lokálnej produkcie.

Aktuálny program nájdeš na Kino Úsmev alebo @usmevkino

Kasárenské námestie 1


Kreatívne dizajnové izby Invisible Hotel čakajú na tvoj booking. Spoznaj mesto prostredníctvom miestnych príbehov ukrytých v špeciálnom uvítacom balíčku – Welcome Pack – ktorý ponúka každému hosťovi nielen voľné vstupenky, ale i lokálne remeselné produkty.

Zdieľaj nás na sociálnych sieťach:

Mohlo by ťa zaujímať